Putoline Degreaser RL 15L

Mineraalipohjainen, emulgoituva rasvanpoistoaine korkealla leimahduspisteellä (70°C). Poistaa öljyt, rasvat ja lian moottoripyörän kaikilta osilta. Ei-aggressiivinen ja turvallinen käyttää.
Tuotekoodi: 554-74608
Tulosta: Iso | Pieni
175,69 €
Tuotteen saatavuus:
Saatavilla verkkokaupastaTuotteet lähetetään 1-4 arkipäivässä
LOUKKO.COM TILI
Kuukausierä 20,24 €, Maksuaika 12 kk, Luottosumma 175,69 €, Vuosikorko 0,00 %, Käsittelymaksu 0,00 €, Tod. vuosikorko 38,50 %.
Degreaser RL on mineraalipohjainen, emulgoituva rasvanpoistoaine. Tuote perustuu erittäin puhdistettuun liuottimeen, johon on lisätty valikoituja ainesosia. Tuote poistaa öljyt, rasvat, lian ja muut epäpuhtaudet moottoripyörien kaikilta osilta, ei ole aggressiivinen eikä palovaara korkean 70°C leimahduspisteen ansiosta.

Käyttöohjeet:
• Levitä puhdistettavalle pinnalle siveltimellä tai suihkuttamalla
• Anna vaikuttaa 3-5 minuuttia
• Huuhtele juoksevalla vedellä tai painepesurilla

Huomio! Degreaser RL:ää tai huuhteluvettä ei saa päästää suoraan viemäriin tai pintaveteen. Huuhteluvesi tulee johtaa öljynerottimen kautta.

Tyypilliset standardianalyysit:
Tiheys 15 °C: 0,798 kg/l
Viskositeetti 40 °C: 1,60 mm²/s
Leimahduspiste PM: 72 °C
Jähmepiste: -36 °C
pH - 10% vedessä: 8,0