Moottorikelkka Lynx Shredder RE 850 E-TEC Turbo R 147in 3700mm 3.0in 76mm Powdermax X-light SHOT 10.25 in.Touchscreen Display Hyper Silver / Viper Red 2027
Moottorikelkka Lynx Shredder RE 850 E-TEC Turbo R 147” 2027 – Turboahdettua hallintaa syvässä lumessa
Lynx Shredder RE 850 E-TEC Turbo R 147” 2027 on rakennettu kuljettajille, jotka vaativat täyttä kontrollia ja huippuluokan suorituskykyä syvässä lumessa. Turboahdettu ROTAX® 850 E-TEC® Turbo R (849 cm³) tarjoaa välittömän kaasuun vasteen ja voimakkaan kiihtyvyyden, jonka ansiosta jokainen rinne ja puuterikenttä hallitaan helposti.
147” (3700 mm) PowderMax X-Light 76 mm -telamatto antaa erinomaisen pidon ja kelluvuuden, ja Radien²-runko yhdessä 863 mm raideleveyden kanssa takaa ketterän ja vakaan ajokokemuksen. PPS³-DS -takajousitus ja KYB PRO Kashima -iskunvaimentimet kestävät isoja hyppyjä ja vaativaa maastoa.
Avainominaisuudet
- ROTAX® 850 E-TEC® Turbo R, turboahdettu 849 cm³
- 147” (3700 mm) PowderMax X-Light 76 mm telamatto
- Radien²-runko
- pDrive™-kytkin klikkereillä + QRS
- PPS³-DS -takajousitus (RE)
- KYB PRO 40 & 46 EA-3 R Kashima -iskunvaimentimet
- Brembo-jarrut säädettävällä jarrukahvalla
- E-TEC® SHOT™ -käynnistin
- 10,25” kosketusnäyttö (BRP Connect & GPS)
- Premium LED -ajovalot
-
MITÄ UUTTA• Lyhennetty telatunnelin lämmönvaihdin
• 863 mm raideleveys
• PowderMax† X-Light 380 x 3700 x 76 mm
-telamatto (850 E-TEC Turbo R)
• Hyper Silver/ Viper Red -väritys
• Ryhmäajotoiminto 10,25’’ kosketusnäytössäKOHOKOHDAT
• Premium LED -ajovalot
• E-TEC® SHOT™ -käynnistin vakiona
• 10,25’’ kosketusnäyttö BRP Connectilla ja
sisäänrakennetulla GPS:llä (valinnainen
850 E-TEC -moottorin kanssa)
• Kashima-päällysteiset korkealuokkaiset
KYB -iskunvaimentimet
• Säädettävä jarrukahva
• Liukurungon vahvikkeet
• Jääraapijat
Tämä RE-mallin kelkka tarjoaa aggressiivisen ajettavuuden ja täydellisen hallinnan teknisessä rinnetyöskentelyssä. 76 mm telamatto takaa pidon syvässä puuterissa, ja 10,25” kosketusnäyttö tuo modernin BRP Connect -toiminnallisuuden GPS:llä. Turboahdettu moottori tekee jokaisesta noususta ja laskusta hallittavan ja ennustettavan.
Kun haluat huippuluokan RE-kelkan, jossa yhdistyy turboahdettu voima ja tarkka hallittavuus, Lynx Shredder RE 850 E-TEC Turbo R 147” 2027 on oikea valinta. Meiltä saat myös edulliset rahoitusvaihtoehdot sekä nopeat ja turvalliset kuljetukset ympäri Suomen – varmista omasi jo tänään.
- Moottori: ROTAX® 850 E-TEC® Turbo R, nestejäähdytteinen, turboahdettu, 3-D R.A.V.E.™
- Sylinteriluku / Tilavuus: 2 / 849 cm³
- Polttoainejärjestelmä: Sähköinen suorasuihkutus lisäsuuttimilla
- Polttoaine: Lyijytön 95
- Polttoainesäiliö: 37 l
- Öljysäiliö: 3,4 l
- Voimansiirto: pDrive™ klikkereillä / QRS
- Runko: Radien²
- Telamatto: PowderMax X-Light 381 x 3734 x 76 mm (3.0”)
- Takajousitus: PPS³-DS (RE)
- Iskunvaimentimet: KYB PRO 40 & 46 EA-3 R Kashima
- Jarrut: Brembo, säädettävä kahva
- Käynnistys: E-TEC® SHOT™
- Mittaristo: 10,25” kosketusnäyttö
- Ajovalot: Premium LED
- Väri: Hyper Silver / Viper Red